muži B: Ze Zlámance nakonec alespoň bod

FC Doubravy - FK Mladcová B 2:2 (1:0)

K nedělnímu utkání jsme zajížděli do doubravského azylu, na krásný pažit do Zlámance. Od úvodní minuty jsme domácí k ničemu nepustili a tradičně jsme neproměnili několik slibných šancí. Nastřelili jsme břevno a neproměnili několik přímých kopů z nebezpečné vzdálenosti od domácí svatyně.
Domácí hráli chytře, bránili v deseti lidech kolem šestnáctky a spoléhali se jen na rychlé kontry. Svoji největší zbraň nám ukázali přibližně v polovině poločasu, a to byly dlouhé auty z půlky hřiště na zadní tyč.
Po pár pokusech se jim nakonec podařilo jeden proměnit ve vedoucí branku. Nás to nezlomilo a opět jsme domácí nepustili vůbec k ničemu, ale nedařilo se nám vstřelit branku. Druhý poločas byl v tom stejném duchu. Fotbal jen na jednu bránu, neproměněné šance, kdy jsme trestuhodně zahazovali jednu šanci za druhou a když už to vypadalo na gól, neskutečně jim zachytal gólman, který chytl nejméně 3 góly. V 70. minutě po kraji utekl hráč hostů, vystřelil z rohu velkého vápna a míč zapadl za záda bezmocného Míši Skovajsy.
Musím kluky pochválit, že jsme to nevzdali a dokázali jsme v hektickém závěru snížit po akci Velichkyna s Ondrášem na 2:1. Hned po rozehrávce jsme domácím sebrali míč a šli do protiútoku, ze kterého se nám podařilo udělat pokutový kop.
Nikdo neprotestoval a k míči se postavil Dominik Dvořáček. Najednou se pomezní rozhodčí z řad domácích rozhodl odmávat offside a penalta byla zrušena, což se nám samozřejmě nelíbilo. Do útoku jsme vrhli všechny síly, včetně obou stoperů a snaha o vyrovnání byla maximální. V nastaveném čase po faulu na Miru Lebánka jsme se dočkali kýžené penalty. Dominik Dvořáček ji proměnil, a tak si odvážíme alespoň jeden bod. Utkání se hodnotí těžko. Zápas blbec. Hráli jsme dobrý, pohledný fotbal, ale nebylo nám přáno dát gól. Musím vyzdvihnout především fantastický výkon brankáře domácích. Pro nás je bod ztráta. Držení míče 95:5 v nás prospěch, střely byly v poměru 30 : 3 a tak dále. Každopádně klukům patří velké díky, že jsme to nezabalili a bojovali o výsledek až do poslední minuty.

FC Doubravy – FK Mladcová 2:2 (1:0)