muži A: Z Bojkovic nečekaně tři body

Slovácka Viktoria Bojkovice - FK Mladcová 0:2 (0:1)

Pohled na tabulku po druhém kole bude nečekaně příjemný, nutno ovšem sportovně přiznat, že v páteční předehrávce byli domácí po většinu času lepším a fotbalovějším týmem. Hraje se však na góly a ty jsme vstřelili my, když Martin Čihánek využil dvě chyby hostující obrany. Nejprve těsně před přestávkou propadl míč před brankou domácích a po dvou krátkých nahrávkách zakončoval zblízka do sítě, druhý zásah pak přišel po necelé hodině hry, když proměnil samostatný únik. Domácí nás od začátku zatlačili před naši šestnáctku, ale naštěstí neměli po celé utkání seřízené mířidla a několika zákroky nás také podržel Honza Lebánek v naší brance. Po dvaceti minutách jsme se z tlaku domácích vymanili a v závěru poločasu využili domácí chybu. Těsně před uplynutím hodiny hracího času jsme po chybné rozehrávce udeřili podruhé, a přestože jsme se v závěru nechali opět zatlačit, cennou výhru jsme jsme vybojovali i díky skvělému obrannému zákroku Vaška Korvase na brankové čáře.

Slovácká Viktoria Bojkovice – FK Mladcová 0:2 (0:1)

pátek 9.srpna, 18.00

rozhodčí: Zpěvák – Kotačka, Svoboda

branky: Čihánek 2 (43., 58.)

sestava: J.Lebánek – Zahradník, Višenka (80.Dvořáček), Korvas, Kahaja – Ramert, Blažek, Haloda (46.Vičánek), Kvěťák (90+3 Slavický), Fabík – Čihánek (69.Dvořák)

Martin Kolář, trenér Bojkovic: „Byl to náš první zápas v nové sezoně, doma jsme chtěli samozřejmě vyhrát, což se nám bohužel nepodařilo. Soupeř byl efektivní, využil z minima maximum. Mladcová hrála to, co potřebovala. Prvních třicet minut bylo z naší strany dobrých, soupeř před přestávkou potrestal naši hrubou chybu. Celý druhý poločas jsme byli lepší. Pak jsme udělali další menší chybu a prohrávali 0:2. Soupeř byl trpělivý, čekal na naše chyby a vyšlo mu to. Za nepříznivého stavu jsme si vypracovali nějaké šance, které hostující brankář pochytal. Soupeř jednou vykopával míč z brankové čáry. Víme, že i někdy takové zápasy ve fotbale jsou. Nastoupili jsme kompletní.“

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Jsem spokojený. Utkání bylo do naší druhé branky vyrovnané. Bojkovice jsme předčily v efektivitě, na rozdíl od domácích jsme své šance proměnili. Za stavu 2:0 jsme však ustoupili z naší aktivní hry. Nechali jsme se zatlačit, jenom se bránili. Domácí nás v závěrečné půlhodině mačkali, přehrávali nás. My jsme náskok se štěstím ubránili. Hodinu byl zápas vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Byly tam jenom nějaké náznaky, nic vážného. V určitých fázích jsme možná byli i lepším týmem. Pomohla nám branka do šatny. Balon propadl v domácí šestnáctce, v klidu jsme si ho vyměnili a Čihánek ho uklidil k tyči. Stejný hráč pak šel sám na gólmana a zvýšil na 2:0.“