277_20241020_082651.jpg

muži A: Doma zaslouženě další tři body

FK Mladcová - TJ Horní Lideč 5:2 (2:1)

Mladcová si připsala další výhru, podívat se přišel i bývalý obránce Sparty

Fotbalisté Mladcové si v krajské I. A třídě skupině B připsali další výhru. Celek ze Zlína v sobotním zápase 12. kola doma přehrál Horní Lideč 5:2 a v neúplné tabulce se posunula před Lidečko na třetí místo. Triumf viděl i Vlastimil Vidlička. Bývalý hráč Zlína, Sparty, Teplic či Olomouce dorazil na víkend do rodného města a přišel podpořit kamarády.

Dvě branky Mladcové vstřelil Martin Čihánek, po jednom gólu přidali Jan Ramert, Tomáš Haloda a Vlastimil Fabík, porážku hostů korigovali Jan Vaněk s Davidem Tkadlecem.

„Zápas byl jednoznačný od první do poslední minuty. Kluky musím pochválit. Hráli opravdu velmi dobře. Bohužel vždycky uděláme nějakou blbost a dostaneme zbytečný gól. Na druhé straně jsme pět branek vstřelili a dalších sedm nebo osm jsme ještě nedali. I když musel do hry naskočit i náhradní brankář, utkání jsme zvládli s přehledem,“ zhodnotil duel trenér Mladcové Jan Somberg.

Oslabení hosté se drželi pouze do přestávky. Ve druhé půli inkasovali další branky a prohráli.

„Zápas se mi těžko hodnotí, když na zápas nepřijeli tři naši důležití hráči a dorostenci vysedli z autobusu po tom, co odehráli svoje utkání. Pokud se s tímto nevypořádáme a nedáme kádr dohromady, lepší to nebude,“ hořekuje trenér Horní Lidče Anton Cintula.

Jeho tým se po většinu času pouze bránil, přesto občas zahrozil a dvakrát skóroval.

„První poločas byl z naší strany ještě slušný, drželi jsme se na dostřel. Bohužel jsme hráli bez klasických útočníků a po změně stran nám rychle docházely síly. Kluci se snažili, ale nestačilo to,“ dodal zklamaně Cintula.

Horní Lideč je desátá, ale před posledním Uherským Ostrohem má k dobru pouze dva body.   (převzato ze Zlínského deníku)

FK Mladcová – TJ Horní Lideč 5:2 (2:1)

sobota 19.října, 14.30

rozhodčí: Veselý – Zicháček, Uhlířová

branky: Čihánek 2 (11., 49.), Ramert (41.), Haloda (67.), Fabík (74.)

sestava: Liška – Hoza, Višenka (79.J.Lebánek), Kvěťák – Blažek, Kočica (74.Ondráš) – Zahradník, Dvořáček (61.Hanák), Haloda, Ramert (61.Fabík) – Čihánek