muži A: Darované body

FK Mladcová - Sokol Tečovice 2:3 (2:1)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Brzy jsme vedli 2:0 a měli přidat další góly, což se bohužel nestalo. Soupeři jsme navíc v poslední minutě první půle darovali gól na 2:1, který změnil ráz celého utkání. Tečovice hrály poctivý a běhavý fotbal. Vyloženě nás nepřehrály, ale byly agresivní a my kupili chyby. Soupeři jsme hned po změně stran dalším nesmyslem darovali penaltu a pak nám tam propadla jedna standardka a bylo hotovo. S důraznou hrou soupeře jsme se vůbec nevypořádali. Druhá půle od nás byla katastrofální. I když jsou Tečovice naším nejbližším soupeřem, jako derby jsme to nebrali, byť se s hostujícím trenérem Vaškem Pavlíčkem dobře známe a dlouho jsme spolu působili v jednom klubu.“

Václav Pavlíček, hrající trenér Tečovic: „Začátek zápasu jsme nezvládli a brzy prohrávali 0:2. V tu chvíli to s námi vypadalo hodně špatně. Mladcová klidně mohla vést o o více branek, protože měla další dvě nebo tři tutovky, kdeže my jsme si nic tak výrazného nevypracovali. Domácí byli v první půli jednoznačně lepší a dostávali se snadno do zakončení. Nás nastartovala kontaktní branka na konci první půle po chybě v rozehrávce soupeře. Druhý poločas už byl diametrálně odlišný. Výsledek jsme po penaltě srovnali a celý druhý poločas byli živější a akční. Chtěli jsme prostě víc než domácí, výsledek jsme pak gólem z rohu otočili na 3:2. Mladcová si za celý druhý poločas nevytvořila žádnou vyloženou šanci. Zahrozila až v nastaveném čase, kdy nás podržel brankář, což byla jediná vážnější situace z jejich strany. Vstali jsme z mrtvých, o to víc si výhry cením. Rozhodně jsme nebyli fotbalovějším týmem. |Vyhráli jsme díky větší bojovnosti ve druhém poločase. Výhry na těžké půdě a proti kvalitnímu mančaftu si vážíme. Utkání jsme nebrali jako derby, byť je Mladcová náš nejbližší protivník a s kluky se známe.“

FK Mladcová – Sokol Tečovice 2:3 (2:1)